تعمیرات دوربین سونی
تعمیرات دوربین سونی یکی از بخش  های اصلی نمایندگی دوربین سونی در ایران و قلب تپنده این مرکز به شمار می آید . در این صفحه ؛ شرح کاملی از فعالیت ها و شرح عملکرد واحد تعمیرات دوربین سونی ارایه می گردد.
 
معرفی واحد تعمیرات دوربین سونی
واحد تعمیرات دوربین سونی یکی از اصلی ترین بخش های ارایه  خدمات پس از فروش برای خریداران دوربین عکاسی سونی به شمار می آید. خدمات نمایندگی دوربین سونی ؛ بدون وجود واحد تعمیرات دوربین سونی ؛ فاقد پشتوانه لازم برای ارایه خدمات مطلوب است و در واقع این بخش ؛ برگ برنده نمایندگی دوربین سونی در ارایه خدمات مطلوب است .

اگر چه در فناوری تولید دوربین از بهترین و به روز ترین شیوه ها استفاده شده است اما در هر صورت بروز ایراد در بخشهای مکانیکی و الکترونیکی دوربین , امری اجتناب ناپذیر به شمار می آید . در خرابی های دوربین ؛ علل و عوامل زیادی دخیل هستند و در اکثر موارد ؛ بی دقتی کاربر در استفاده از دوربین عکاسی سونی ؛ عدم دقت در استفاده از دوربین در محیط و شرایط مناسب به همراه حوادث و سوانح ناخواسته موجب از کار افتادن بخش هایی از دوربین می شوند که در این شرایط واحد تعمیرات دوربین سونی ؛ اصلی ترین مرجع برای بازگرداندن یک دوربین به زندگی به شمار خواهد آمد .

عمده ترین تعمیرات قابل انجام در واحد تعمیرات دوربین سونی عبارتنداز :
تعمیر تاپ کاور دوربین سونی
تعمیر جک HDMI دوربین سونی
تعمیر جک هدفون و میکروفون دوربین سونی
تعمیر دایل مود دوربین سونی
تعمیر رابط کابل USB دوربین سونی
تعمیر دایل تنظیم سرعت شاتر دوربین سونی
تعمیر دایل تنظیم دیافراگم دوربین سونی
تعمیر مانت لنز دوربین سونی
تعمیر واحد شاتر الکترونیکی دوربین سونی
تعمیر سنسور تصویر دوربین سونی
تعمیر قسمت اتوفوکوس دوربین سونی
تعمیر قسمت کارتخوان دوربین سونی
تعمیر بورد اصلی دوربین سونی
تعمیر صفحه نمایش ( ال سی دی ) دوربین سونی
تعمیر ویزور الکترونیک دوربین سونی
تعمیر عملکرد لمسی واحد ال سی دی دوربین سونی

تعمیر دوربین سونی
تعمیر دوربین سونی
تعمیرات دوربین سونی
تعمیرات دوربین سونی Sony Alpha a9 II

تعمیرات دوربین سونی Sony Alpha a9 II و تمامی دوربین های رده a9 در واحد تعمیرات نمایندگی دوربین سونی انجام می شود. دوربین سونی Sony Alpha a9 II یک دوربین فول فریم و میرورلس ( بدون آینه ) از کمپانی سونی می باشد که در درون بدنه آن از یک سنسور 24 مگاپیکسلی از نوع CMOS استفاده شده است .

این دوربین با قدرت عکاسی متوالی با سرعت 20 فریم بر ثانیه و با برخورداری از یک شاتر الکترونیکی پر قدرت یکی از جدیدترین دوربین هایی می باشد که خدمات پس از فروش آن در واحد تعمیرات دوربین سونی ؛ در نمایندگی رسمی سونی در ایران  ارایه می شود. 

دوربین سونی Sony Alpha a9 II دارای 693 نقطه اتوفوکوس از نوع تشخیص فاز است که این نقاط به همراه هم تقریبا 93 درصد از کل کادر تصویر را پوشش می دهند . دامنه حساسیت ایزو این دوربین 50-204,800 می باشد . همچنین باید توجه نمود که دوربین سونی Sony Alpha a9 II قادر به انجام فیلمبرداری با کیفیت UHD 4K می باشد.

این دوربین دارای یک استابیلایزر پر قدرت 5 محور است و یکی از حساسترین بخش های آن به شمار می آید. تعمیرات مرتبط با قسمت استابیلایزر دوربین های فول فریم یکی از علل مراجعه به این واحد در نمایندگی دوربین سونی به شمار آورده می شود .

تعمیرات دوربین سونی Sony Alpha a9 II
تعمیرات دوربین سونی a6100

تعمیرات دوربین سونی در رده سنسور های APS-C نیز در واحد تعمیرات دوربین سونی صورت می پذیرد .

دوربین سونی a6100 یک دوربین میرورلس با سنسور APS-C است که با کیفیت 24 مگاپیکسل و سیستم اتوفوکوس دو  منظور 425 نقطه ای و صفحه ال سی دی 3 اینچی لمسی ؛ دارای قدرت فیلمبرداری با کیفیت 4K نیز می باشد.

این دوربین دارای قدرت فوق العاده ای در زمان تعقیب سوژه بوده و اتوفوکوس تعقیب چشم سوژه حتی در سرعت 11 فریم بر ثانیه ؛ از جمله ویژگی های خارق العاده آن به شمار آورده می شود.

اتصال به وای فای و بلوتوث و اشتراک گذاری سریع تصاویر در شبکه های اجتماعی ؛ از جمله امکانات پیشرفته ای هستند که استفاده از این دوربین برای بلاگر ها را لذتبخش می نماید .

تعمیرات دوربین سونی a6100
تعمیر دوربین سونی
تعمیرات قسمت WIFI  و بلوتوث  در دوربین سونی

امکان اشتراک گذاری تصاویر در شبکه های اجتماعی یکی از ویژگی های بسیار مهم و پیشرفته ای است که امروزه در تمام دوربین های جدید ؛ قرار داده می شود . استفاده از فناوری وای فای و بلوتوث برای ایجاد امکان انتقال تصاویر موجود در دوربین به دستگاه ها و تلفن های هوشمند ؛ تقریبادر تمامی دوربین های سونی دیده می شود .

خرابی قسمت وای فای و بلوتوث نیز یکی از علل مراجعات به واحد تعمیرات دوربین سونی در این نمایندگی می باشد .

در صورت بروز عیب و نقص در قسمت های وای فای و بلوتوث دوربین سونی ؛ تعویض قطعه و جایگزین نمودن آن با یک قطعه اصلی که مستقیما از کمپانی سونی خریداری شده است ؛ تنها راهکار بر طرف نمودن عیب و ایراد این قسمت در دوربین های سونی خواهد بود .

در واحد تعمیرات دوربین سونی ؛ قطعات مرتبط با قسمت های وای فای و بلوتوث ؛ قطعاتی اورجینال هستند که به طور مستقیم سفارش گذاری شده و برای نمایندگی دوربین سونی در ایران ارسال شده اند ..

از این روی می توان اطمینان حاصل نمود که تعمیرات دوربین در این واحد , حتما  با استفاده از قطعات اصلی انجام می شوند. به دلیل اطمینان از اصل بودن قطعات و کیفیت تعمیرات انجام شده ؛ هر گونه قطعه تعمیر و یا تعویض شده در واحد تعمیرات دوربین سونی ؛ از ضمانت سه ماهه برخوردار خواهد بود .

تعمیرات قسمت WIFI  و بلوتوث  در دوربین سونی
تعمیرات دوربین سونی

تعمیر دوربین سونی Sony Cyber-shot HX99

دوربین سونی Sony Cyber-shot HX99 و همرده نزدیک آن یعنی دوربین سونی HX95 ، از جمله کوچکترین دوربین های زوم کامپکت هستند که برای عکاسی در زمان های سفر به میزان بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرند . دوربین سونی Sony Cyber-shot HX99 مجهز به یک لنز زوم 24-720mm با قدرت بزرگنمایی 28x می باشد .

همچنین در درون بدنه این دوربین از یک سنسور 18MP 1/2.3" استفاده شده است . صفحه ال سی دی 3 اینچی این دوربین دارای قابلیت بازشوندگی و چرخش 180 درجه می باشد . قابلیت فیلمبرداری 4K/30p با استفاده از خوانش تمام سطح سنسور ؛ در این دوربین امکان پذیر می باشد .

تعمیرات دوربین سونی Sony Cyber-shot HX99 و تمامی دوربین های رده کامپکت از کمپانی سونی ؛ در نمایندگی تعمیرات دوربین سونی در ایران صورت می پذیرد .

تعمیرات لنز دوربین سونی

آسیب در قابلیت زوم کردن لنز ؛ یکی از عمده ترین علل خرابی دوربین های کامپکت به شمار می آید. عدم باز شدن لنز در زمان روشن بودن دوربین ؛ عدم جمع شدن لنز در زمان خاموش شدن دوربین ؛ عدم عملکرد حالت های تله و واید در زمان عکاسی ؛ عدم امکان تنظیم دیافراگم در لنز ؛ عدم امکان استفاده از حالت فوکوس دستی از جمله اصلی ترین علل مراجعه دوربین های کامپکت سونی به مرکز تعمیرات دوربین سونی می باشند.

در صورت بروز هر گونه ایراد در قسمت هایی از دوربین کامپکت سونی ؛ تکنسین های تعمیرات در این مرکز ؛ با بررسی دوربین ؛ تعیین علت خرابی دوربین و برآورد هزینه تعمیرات ؛ دوربین را در فرایند تعمیر قرار می دهند و در صورت موافقت مشتری با هزینه تعمیرات ؛ دوربین و لنز آسیب دیده ؛ مورد تعمیر قرار می گیرند.

همچنان لازم به ذکر می باشد که تمامی تعمیرات و قطعات تعویض شده در تعمیر گاه مرکزی دوربین سونی دارای ضمانت نامه سه ماهه بوده و  در صورت بروز هرگونه مشکل از ناحیه قطعه تعمیر یا تعویض شده در این مرکز ؛ تعمیرات مجدد دوربین سونی ؛ بدون هزینه خواهد بود.
 

تعمیر دوربین سونی
Sony Cyber-shot HX99
تعمیرات دوربین سونی
تعمیر دوربین سونی Sony Cyber-shot DSC-RX100 VI

دوربین سونی ؛ یک دوربین کامپکت با سنسور 1 اینچی است که با یک لنز زوم معادل با 24-200mm F2.8-4.5 و سیستم اتوفوکوس 315 نقطه ای با سرعت عکاسی متوالی 24 فریم بر ثانیه ، تجهیز شده است .
این مدل ؛ اولین دوربین در رده دوربین های RX100 از نمایندگی دوربین سونی می باشد که برای آن از صفحه ال سی دی لمسی استفاده شده است .

در فناوری ساخت این دوربین از یک پردازشگر Bionz X استفاده شده است و بنابر اعلام نمایندگی دوربین سونی ؛ این دوربین دارای سریعترین سیستم اتوفوکوس در جهان می باشد . لنز 24-200mm این دوربین از قدرت تثبیت تصویر به میزان 4EV برخوردار می باشد .
تعمیر دوربین سونی
Sony Cyber-shot DSC-RX100 VI

تعمیرات دوربین سونی Sony Alpha a9

دوربین سونی Sony Alpha a9 پرچمدار کمپانی سونی در رده دوربین های میرورلس فول فریم است . در فناوری ساخت آن از یک سنسور 24 مگاپیکسلی CMOS استفاده شده است که سرعت عکاسی متوالی 20 فریم بر ثانیه را بدون جا ماندن شاتر و سیاه شدن عکس ؛ به دست می آورد.

سیستم اتوفوکوس آن 693 نقطه دارد و تمامی این نقاط به همراه هم 93 درصد از کادر تصویر را تحت پوشش خود قرار می دهند. قابلیت اتوفوکوس تشخیص چشم این دوربین ؛ به میزان 30 درصد عملکرد بهتری را در مقایسه با دوربین سونی a7R II ، ارایه می دهد  . شایان ذکر است که این دوربین دارای قابلیت فیلمبرداری با کیفیت UHD 4K می باشد .
جنس بدنه دوربین Sony Alpha a9 از آلیاژ منیزیم است ؛ استابیلایزر داخل بدنه آن 5 محور بوده و دو دایل کنترل به همراه جوی استیک کنترل کننده نقطه فوکوس ؛ از جمله امکانات موجود بر روی بدنه این دوربین به شمار می آیند.

تعمیرات استابیلایزر دوربین سونی

استابیلایزر یا لرزش گیر دوربین یکی از قطعات بسیار مهم در درون بدنه دوربین سونی است . وظیفه این قطعه ؛ از بین بردن و خنثی کردن لرزش های منتقل شده به دوربین است و عملکرد آن موجب می شود تا تصویر به دست آمده با دوربین , به نحو موثری شارپ تر بوده و جزئیات درون آن به خوبی دیده شود .

بروز هرگونه نقص در عملکرد استابیلایزر دوربین در اولین مرحله موجب از بین رفتن کیفیت تصویر ؛ تار شدن جزئیات عکس خواهد شد .

تشخیص ایرادات مرتبط با عملکرد استابیلایزر دوربین ؛ یک عمل کاملا تخصصی و پیچیده است که تنها یک تکنسین با تجربه در بخش تعمیرات دوربین سونی قادر به تشخیص آن می باشد.

تعمیر یا تعویض قطعه استابیلایزر دوربین سونی ؛ در نمایندگی تعمیرات دوربین سونی صورت می پذیرد . این یک مرحله بسیار دقیق در تعمیرات دوربین است و بروز هرگونه خطا و اشتباه در انجام آن ؛ کیفیت کلی دوربین مورد تعمیر را از بین می برد.

تعمیرات دوربین سونی
Sony Alpha a9
تعمیر دوربین سونی