خرید این محصول
دوربین سونی Sony a7R IV چهارمین نسل از دوربین های میرورلس و فول فریم ساخت کمپانی سونی است که در درون بدنه آن از یک سنسور BSI-CMOS با کیفیت 60.2MP استفاده شده است .این دوربین ؛ در مقایسه با دوربین های نسل قبل از خود ؛ از کیفیت بدنه بهتری برخوردار بوده ؛ کلید های کنترل کننده آن بهینه سازی شده اند و از جدید ترین فناوری اتوفوکوس ساخت کمپانی سونی ؛ در آن استفاده شده است  .

دوربین سونی a7R IV ؛ با وجود ارایه تصاویری با رزولوشن بسیار بالا ؛ قادر است تا با سرعت 10 فریم بر ثانیه به همراه اتوفوکوس متوالی عکاسی نموده ؛ و فیلمبرداری 4K را با استفاده از تمامی سطح سنسور انجام دهد .همچنین امکان انجام فیلمبرداری 4K  در حالت سنسور کراپ نیز با استفاده از این دوربین امکان پذیر می باشد .
خرید این محصول
بزرگترین پیشرفت به وجود آمده در دوربین سونی a7R IV سیستم اتوفوکوس تعقیب سوژه به صورت همزمان می باشد .
این سیستم به گونه ای طراحی شده است که بااستفاده از آن تشخیص صورت ؛ چهره و چشم افراد در عکاسی پرتره را به آسانی انجام دهد . همچنین این سیستم به صورت مستقل قادر است تا حرکت سوژه در درون کادر تصویر را تشخیص داده و آنرا تعقیب نماید .
در عکاسی پرتره ؛ از فوکوس خارج نشدن سوژه به دلیل لحظه ای از رو چرخاندن سوژه  اهمیت بسیار زیادی دارد و بنابراین در فناوری اتوفوکوس این دوربین ؛ سیستم به گونه ای طراحی شده است تشخیص چهره ؛ صورت و چشم در سریعترین زمان ممکن و به وسیله دوربین انجام می شود .
در نتیجه این فناوری ؛ یک سیستم اتوفوکوس با قابلیت کاربری آسان و بدون نیاز به تغییر نقطه فوکوس توسط کاربر به وجود آمده است و در زمان استفاده از آن به مراجعه مکرر به منو های داخلی دوربین نیازی نمی باشد .

61.0 مگاپیکسل
سنسور CMOS با نور پشتی فول فریم

حسگر تصویر Exmor R CMOS جدید توسعه یافته دارای وضوح بی نظیری است. با وجود تعداد پیکسل های بسیار بالای 61.0 مگاپیکسل، طراحی با نور پشتی، حساسیت بالا و نویز کم را نشان می دهد..

ظرافت غیر قابل تصور

61.0 مگاپیکسلی
حسگر فول فریم Exmor R™ CMOS همراه با موتور تصویربرداری BIONZ X™ وضوح بی‌سابقه، درجه‌بندی خوب و نویز کم را ارائه می‌کند تا ابعاد کاملاً جدیدی از جزئیات را دقیقاً همانطور که عکاسان حرفه‌ای انتظار دارند باز کند. α7R IV حال و هوای هر صحنه و بافت سوژه ها را به تصویر می کشد.
جدیدترین موتور پردازش تصویر

موتور پردازش تصویر BIONZ X و LSI جلویی برای به حداکثر رساندن عملکرد حسگر با وضوح بالا و تا 15 استاپ محدوده دینامیکی
محدوده استاندارد ISO 100-32000 گسترده است

صرف نظر از افزایش پیکسل‌ها، α7R IV بالاترین استاندارد ISO 32000 را ارائه می‌کندو نویز را در محدوده حساسیت کم و متوسط کاهش می دهد و به تصاویری با کیفیت بالا می رسد.
لرزشگیر 5 محوره در بدنه

الگوریتم تثبیت کننده تصویر 5 محوره درون بدنه برای به حداکثر رساندن وضوح بالا 61.0 مگاپیکسلی بهینه شده است.عملکرد سنسور تصویر این به طور کامل از عکاسی دستی شما برای قابلیت اطمینان به اندازه سرعت شاتر بالاتر 5.5 استاپ پشتیبانی می کند.

در سکوت مطلق عکاسی کنید

عکاسی بی‌صدا نه تنها مزیت مفیدی را در مکان‌هایی که نیاز به سکوت است، فراهم می‌کند، بلکه از لرزش‌هایی که می‌تواند باعث تاری تصویر دوربین شود، جلوگیری می‌کند.

ساختار کاهش تاری تصویر

برای به حداکثر رساندن وضوح باورنکردنی موجود در α7R IV، کوچکترین ارتعاشات موجود در تصویر باید سرکوب شوند، بنابراین کمپانی سونی مجموعه واحد شاتر را با پیچ‌های مخصوص برای جذب هرگونه ضربه شاتر دوباره مهندسی کرد. در ترکیب با الگوریتم تثبیت‌کننده تصویر ، تاری به‌طور چشمگیری کاهش می‌یابد و جزئیات به‌طور قابل اعتمادی ثبت می‌شوند.

رها کردن شاتر از راه دور بدون لرزش

فعال کردن دوربین از راه دور با استفاده از کنترل از راه دور بی سیم اختیاری (RMT-P1BT) به شما این امکان را می دهد که از لرزش دوربین در اثر  فشار دادن شاتر جلوگیری کنید. این امر وضوح بالای سنسور تصویر را به حداکثر می رساند.

بالاترین سطح سرعت عکاسی در کلاس خود

صرف نظر از وضوح تصویر قابل توجه، دوربین سونی α7R IV سرعت عکسبرداری خود را تا 10 فریم در ثانیه با شاتر مکانیکی حفظ می کند (تا 8 فریم در ثانیه در حالت عکسبرداری پیوسته با نمای زنده).
این به شما امکان می دهد لحظات تعیین کننده - مانند حرکت حیوانات وحشی - را با جزئیات ظریفی که تنها با قابلیت تصویربرداری با وضوح بالا 61.0 مگاپیکسلی امکان پذیر است، ثبت کنید.

26.2 مگاپیکسل مفید با برش APS-C

به لطف وضوح تصویر فوق‌العاده، می‌توانید حتی پس از برش یک تصویر فول فریم به اندازه APS-C، تصاویر با وضوح بالا و قابل توجه تقریباً 26.2 مگاپیکسل را به دست بیاورید. این بدان معناست که α7R IV می‌تواند به شما کمک کند تا به طور فعال از عکاسی فول فریم 61.0 مگاپیکسلی استفاده کنید. در عکاسی از پرندگان که نیاز به ویرایش برش برای بزرگ‌نمایی تصاویر گرفته شده دارند این یک شیوه بسیار مفید در طول زمان های عکاسی می باشد .

پوشش AF گسترده

سنسور تصویر جدید پوشش فوکوس خودکار گسترده و با چگالی بالا را با 567 نقطه فوکوس خودکار تشخیص فاز (تقریباً 99.7 درصد ارتفاع و 74.0 درصد عرض) ارائه می‌کند. فوکوس خودکار با تشخیص کنتراست 425 نقطه ای از به دست آوردن حالتهای فوکوس دقیق پشتیبانی می کند.

AF سریع علیرغم وضوح بالاتر

به لطف فوکوس خودکار هیبریدی سریع بهبودیافته،
α7R IV این توانایی را دارد که از یک سوژه با جزئیات قابل توجه عکسبرداری کند و AF سریع را حتی در نور کم ارائه دهد.

ردیابی فوکوس خودکار ثابت بیشتر بهبود یافته است

افزایش نقاط فوکوس خودکار، پوشش گسترده‌تر حسگر فوکوس خودکار و بهبود الگوریتم AF عملکرد ردیابی سوژه را برای عکاسی مداوم، حتی در حرکات پیچیده یا ناگهانی، افزایش داده است.

AF با دقت بالا در شرایط بسیار کم نور

الگوریتم‌های پیشرفته AF به دقت AF در سطوح نوری کم‌تر از EV-3 کمک می‌کنند . گزینه
Focus Priority in Aperture Drive’ برای فوکوس دقیق‌تر در نور کم و زمانی که دیافراگم بسیار باز است ، قابل استفاده  می باشد.
تا 68 عکس به طور مداوم بگیرید

زیرا اندازه حافظه بافر این دوربین 1.5 برابر بزرگتر از مدل  های قبلیاست ، بنابراین دوربین سرعت عکسبرداری متوالی خود را به مقدار زیادی در یک سطح ثابت حفظ می کند . 68 تصویر. با حالت عکسبرداری با مود APS-C، می توانید تقریباً سه برابر بیشتر از حالت عکاسی فول فریم عکس بگیرید.

فوکوس خودکار چشم در زمان واقعی: تکامل پرتره

فوکوس خودکار فوری روی چشم سوژه بیانگر یک تکامل در  تصویربرداری پرتره است. این فناوری به کمک هوش مصنوعی، تشخیص و ردیابی فوری و دقیق چشم را برای فوکوس واضح و دقیق بر روی صورت سوژه، حتی زمانی که یک مدل با حرکت سریع در یک جلسه عکاسی حرکت می‌کند، فراهم می‌کند. در این شرایط عکاس می‌تواند روی ترکیب‌بندی تمرکز کند - و این یک گردش کار روان‌تر  برای افراد حرفه‌ای به شمار می آید .

فوکوس فوری روی چشم

وقتی اولویت چهره/چشم در AF روشن است، کافی است دکمه شاتر را نیمه فشار دهید، دکمه AF-ON یا یک دکمه سفارشی اختصاص داده شده نیز برای شما همین کار را خواهند کرد. دوربین قادر است تا حالت فوکوس روی چشم را به صورت مداوم حفظ کند .
انتخاب چشم راست/چپ برای رفع نیاز شما

اکنون حتی می توانید یک چشم خاص - چپ یا راست - را قبل یا در حین عکسبرداری از طریق دکمه سفارشی انتخاب کنید. انتخاب چشم به شما امکان می دهد بر روی ترکیب بندی، نور و سایر جزئیات تمرکز کنید.
فوکوس فوری روی چشمها (برای پرتره های چشم نواز)

می‌توانید استفاده از فوکوس خودکار چشم در زمان واقعی را با ردیابی بی‌درنگ ترکیب کنید ، که به حرکت پویا سوژه سریعا واکنش نشان می دهد. این کار گروهی دقت ردیابی را برای عکاسی پرتره راحت امکان پذیر می کند.

گردش کار کارآمدتر

این دوربین به افراد حرفه ای اجازه می دهد تا با روشهای مختلفی عکسهای خود را انتقال دهند.

با α7R IV اتصال با کامپیوتر و انتقال تصاویر با استفاده از روشهای بی سیم و بدون سیم با این دوربین امکان پذیر می باشد.  از اتصال وای فای برای انتقال تصاویر خود به دستگاه های هوشمند بهره ببرید.