معرفی نمایندگی سونی
هدف اصلی گروه نمایندگی سونی کمک به مردم، جامعه و کره زمین از طریق فعالیت‌های تجاری متنوع خود است تا برای "پر کردن جهان با احساسات، از طریق قدرت خلاقیت و فناوری"، تحت مدیریت شرکتی ما یعنی "نزدیک شدن به مردم هدف خود رابه دست آورند ." "تکنولوژی" و "مردم" عناصر ضروری و به عنوان پایه های ارزش آفرینی سونی برای "پر کردن جهان از احساسات" هستند، و ما این دو را مهمترین عناصر موجود در جهان  می دانیم زیرا ابتکارات مختلفی را برای "ارتباط" اجرا می کنیم. در تمامی بخشهای نمایندگی سونی ،‌مردم و فناوری" ، تشویق تعامل بین مشاغل و کارمندان مختلف، و حمایت از تکامل فناوری و رشد مهندسان ما از جمله مهمترین اموری هستند که مورد توجه قرار داده می شوند.
نمایندگی سونی در ایران
اهداف نمایندگی سونی
هدف گروه سونی کمک به مردم، جامعه و کره زمین از طریق فعالیت‌های تجاری متنوع خود است تا برای "پر کردن جهان با احساسات، از طریق قدرت خلاقیت و فناوری"، تحت مدیریت شرکتی ما یعنی "نزدیک شدن به مردم هدف خود رابه دست آورند ." "تکنولوژی" و "مردم" عناصر ضروری و به عنوان پایه های ارزش آفرینی سونی برای "پر کردن جهان از احساسات" هستند، و ما این دو را مهمترین عناصر موجود در جهان  می دانیم زیرا ابتکارات مختلفی را برای "ارتباط" اجرا می کنیم. در تمامی بخشهای نمایندگی سونی ،‌مردم و فناوری" ، تشویق تعامل بین مشاغل و کارمندان مختلف، و حمایت از تکامل فناوری و رشد مهندسان ما از جمله مهمترین اموری هستند که مورد توجه قرار داده می شوند.
ابتکارات نمایندگی سونی
یکی از این ابتکارات مهم، نمایشگاه تبادل فناوری سونی (STEF)، رویداد تبادل فناوری در گروه سونی است که توسط یکی از بنیانگذاران ما، ماسارو ایبوکا، در سال 1973 آغاز شد. عنوان شغلی آنها، با هدف ایجاد ارزش جدید از طریق تبادل ایده و قرار گرفتن در معرض طیف گسترده ای از فناوری های توسعه یافته توسط هر کسب و کار و سازمان تحقیق و توسعه است . این رویداد هر سال برگزار می شود و سال 2022 پنجاهمین سالگرد خود را جشن می گیرد. در یک STEF معمولی، بیش از 10000 کارمند نمایندگی سونی از سراسر جهان گرد هم می‌آیند تا ارائه‌هایی را  در رابطه با بیش از 100 موضوع مختلف از  فناوریهای جدید مشاهده کنند و این فرصتی را برای بسیاری از مهندسان فراهم می‌کند تا نتایج توسعه خود را به بقیه شرکت ارائه دهند و گسترش دهند.
نمایندگی سونی در تهران
کارمندان نمایندگی سونی
کارمندان نمایندگی سونی همواره این فرصت را دارند تا دانش و مهارت های خود را با تعامل با سایر مهندسان و کارمندان مختلف تقویت کنند. این گردهمایی بزرگ کمپانی سونی ، همچنین به عنوان مکانی برای کارمندان درگیر در مشاغل سرگرمی، الکترونیک و امور مالی برای تبادل دانش در مورد نحوه استفاده از فناوری در مشاغل مربوطه خود عمل می کند و از تکامل و همکاری بین مشاغل مبتنی بر فناوری پشتیبانی می کند.

اتفاقاً، بسیاری از فناوری‌های معرفی شده در روز فناوری سونی ، در گذشته در STEF به نمایش گذاشته شدند و در داخل شرکت اصلاح شده‌اند. با توجه به تأثیر COVID-19، STEF به عنوان یک فرمت ترکیبی با نمایشگاه های آنلاین و برخی از نمایشگاه ها در محل در سال های 2020 و 2021 برگزار شد، بنابراین اگرچه سفر فیزیکی دشوار بود، کارمندان نمایندگی سونی در بخشهای جهانی توانستند به طور فعال با یکدیگر تعامل داشته باشند.

همچنین ابتکارات روزانه با هدف ایجاد ارزش جدید از طریق مبادلات و بحث‌ها وجود دارد که مهندسان را قادر می‌سازد تا دیدگاه‌های متنوعی را با هم ترکیب کنند. یکی از این ابتکارات «کمیته استراتژی فناوری» است.
نمایندگی محصولات سونی در ایران
کمیته تخصصی نمایندگی سونی
در کمیته‌های استراتژی فناوری، مهندسانی که تخصص خود را در زمینه فنی یکسان دارند، فراتر از بخش‌های تجاری که در آن کار می‌کنند، با یکدیگر تعامل می‌کنند و برای تقویت قابلیت‌های فنی خود در حالی که آخرین اطلاعات فناوری را به اشتراک می‌گذارند، تلاش می‌کنند. برخی از کمیته ها شامل اعضایی از طیف گسترده ای از سازمان ها مانند طراحی، تولید و تدارکات و سایر بخش ها هستند. مهندسان با به دست آوردن دیدگاه های متنوع خارج از حوزه تخصصی خود توانسته اند مشکلات فنی را حل کرده و محصولات و خدمات جدیدی را ایجاد کنند. در سال 2021، کمیته استراتژی فناوری محتوا با مشارکت مهندسانی از خدمات بازی و شبکه، تصاویر و تجارت موسیقی به تازگی تأسیس شد و انتظار می‌رود که از فناوری در زمینه سرگرمی نیز نهایت استفاده را ببرد. این کمیته ها همچنین با برنامه ریزی دوره های آموزشی فنی و مطالعاتی با همکاری سایر کمیته ها به حمایت از رشد مهندسان جوان و مسیر آنها به اهداف آینده خود کمک می کنند.
در نهایت، می‌خواهیم مهندسان ممتاز شرکتی را معرفی کنیم که با رهبری تلاش‌های گروهی برای ارتباط افراد و فناوری، به رشد پایدار سونی کمک می‌کنند.
دفتر نمایندگی سونی در تهران
کمیته استراتژی نمایندگی سونی
نمایندگی سونی ، مهندسان خاصی را به‌عنوان «مهندسین ممتاز شرکتی» تأیید می‌کند، که وظیفه تدوین و اجرای استراتژی‌های فناوری را دارند و همزمان سیگنال‌های تغییر را شناسایی کرده و از توسعه استعدادها حمایت می‌کنند تا از رشد پایدار سونی اطمینان حاصل کنند. DE های شرکتی مهندسان برتری هستند که نه تنها حوزه های تخصصی مربوطه خود را در گروه سونی رهبری می کنند، بلکه در خارج از شرکت نیز فعال هستند و می توان آنها را «نمایندگان فناوری سونی» در نظر گرفت. آنها فعالانه در کنفرانس‌های دانشگاهی و کمیته‌های استانداردسازی شرکت می‌کنند و دانشی را که از طریق تعامل با کارشناسان خارجی به دست می‌آورند، از طریق کمیته استراتژی فناوری STEF و همچنین سمینارها به شرکت بازمی‌گردانند. آنها همچنین از منظر فناوری به مدیریت ارشد پیشنهاد می دهند و از اجرای استراتژی های شرکت از طریق فناوری پشتیبانی می کنند.
نمایندگی محصولات صوتی و تصویری سونی
کمیته استراتژی فناوری
نمایندگی سونی

کمیته استراتژی فناوری یک نهاد فعالیت مبتنی بر فناوری است که در تمام شرکت‌های گروه نمایندگی سونی کار می‌کند. این کمیته از طریق مبادلات بین سازمانی از قابلیت های فناورانه سونی پشتیبانی می کند.این کمیته ویژه فناوری که هرکدام از مرزهای بخش های تجاری فراتر می روند و اطلاعات فناوری پیشرفته را به طور گسترده در گروه منتشر می کنند تا قابلیت های فناورانه گروه را افزایش دهند.آموزش نسل بعدی نیز یک اولویت است و آنها فرصت های مختلفی را برای کمک به کارمندان جوان در سفرهای خود برای تحقق جاه طلبی های خود فراهم می کنند.
کمیته استراتژی فناوری محتوا نمایندگی سونی
کمیته استراتژی فناوری محتوا (CTSC) اعضایی از شرکت های مختلفی را که در زمینه تولید محتوا در زمینه تصاویر، موسیقی و بازی فعالیت می کنند گرد هم می آورد. آنها بر فناوری هایی تمرکز می کنند که به حل مشکلات در زمینه سرگرمی کمک می کند و به توسعه آینده منجر می شود.
اعضا در مورد امکاناتی که فناوری در زمینه تولید محتوا به ارمغان می آورد که به سرعت در حال دیجیتالی شدن است و فعالیت های جهانی خود صحبت خواهند کرد.
نمایندگی سونی در تهران
نمایندگی سونی در تهران در ساختمان مرکزی ایده آل دوربین واقع می باشد. ایده آل دوربین یکی از بزرگترین مراکز ارایه خدمات پس از فروش محصولات سونی در ایران و یکی از شناخته شده ترین شرکت های بازرگانی در رابطه با ارایه خدمات محصولات سونی در ایران می باشد. ساختمان مرکزی نمایندگی سونی در تهران خیابان جمهوری ، خیابان رازی ، کوچه یاسمن پلاک 1 واقع می باشد. کلیه خدمات پس از فروش محصولات سونی را از ما بخواهید.برای خدمات پشتیبانی می توانید مستقیماً با یکی از مراکز خدمات مجاز معتبر ما (ASC) تماس بگیرید. ASC ما تمام ابزار تخصصی و پشتیبانی لازم برای نگهداری و تعمیر تجهیزات سونی شما را دارد.
Sony Group از فناوری برای گنجاندن قابلیت دسترسی در محصولات و خدمات ما استفاده می کند.شرکت سونی برای آینده‌ای تلاش می‌کند که همه در آن لحظه را به اشتراک بگذارند و از طریق محصولات و خدمات سونی بر محدودیت‌های سن، شرایط فیزیکی و محیط غلبه کنند. همواره این نکته را به یاد داشته باشید که در صورت به وجود آمدن هرگونه اشکال  در محصولات خریداری شده از نمایندگی سونی در تهران ، لازم است تا آن را به بخس فنی تعمیرات نمایندگی سونی ارجاع دهید تا پس از بررسی  های فنی ، کارشناسان این مرکز محصولی با کیفیت اصلی سونی را در اختیار شما قرار دهند. نمایندگی سونی در تهران در کنار فروش انواع محصولات این کمپانی ، خدمات تعمیر محصولات صوتی و تصویری سونی را نیز ارایه می دهد.
دفتر فروش نمایندگی سونی در تهران
دفتر فروش نمایندگی سونی در تهران نیز در ساختمان مرکزی سونی واقع بوده و هر روز هفته در ساعت های اداری آماده ارایه خدمات به مشتریان محترم نمایندگی سونی می باشد. برای تماس با دفتر مرکزی نمایندگی سونی از بخش تماس با ما استفاده نموده و با شماره تلفن های موجود تماس حاصل نمایید. نمایندگی سونی آماده پاسخگویی به صورت تمام وقت است و تمامی نیاز های شما در رابطه با خرید ، یا خدمات پس از فروش محصولات سونی در تهران را پاسخگو می باشد.
فروشگاه های نمایندگی سونی در تهران کالاهایی با اصالت را همراه با ضمانت نامه اصلی سونی در اختیار شما قرار می دهند. سونی آکادمی ، بخش فعال آموزش کار با  محصولات سونی است که هر یک از محصولات خریداری شده را همراه با دو جلسه آموزش رایگان به شما تقدیم می کند.
مقایسه کنسول سونی  PS4  و PS4 Pro با PS5  ؛
کنسول PS5 پنجمین کنسول بازی ویدئویی خانگی از پلی‌ استیشن است که نمایندگی سونی آن را توسعه داده‌ است . پلی ‌استیشن ۵ در نسل نهم با رقیب سنتی خود ، ایکس‌ باکس سری X و سری S و دیگر رقیبان خود ، نینتندو سوئیچ و گوگل استودیو رقابت می‌ کند .پلی ‌استیشن 5 در سال 2019 به عنوان جایگزین کنسول سری قبلی یعنی پلی ‌استیشن ۴ رونمایی شد و در ۱۲ نوامبر ۲۰۲۰ ، در آمریکای شمالی ، استرالیا ، ژاپن ، نیوزیلند ، کره جنوبی و سنگاپور روانه بازار گردید و در ۱۹ نوامبر در سراسر جهان ، پخش شد . اولین گزارش ‌ها از این کنسول بازی از سوی مارک سرنی در گفتگو با وایرد بود که در آوریل ۲۰۱۹ منتشر شد .
نخستین بار نمایندگی  سونی در ویدیو کنفرانس اختصاصی PS5   که در حال رونمایی بازی ‌های آن بود ، تصویر دسته پلی‌استیشن ۵ را در معرض نمایش همگان به اجرا گذاشت . پس از آن در کنفرانس اختصاصی خود کنسول را به شکل کامل در یک ویدیو کنفرانس رونمایی و معرفی کرد ؛ چون به دلیل شیوع ویروس  کرونا امکان معرفی در حضور هواداران این پلتفرم مهیا نبود . این کنسول ، بازی ‌های اجرا ‌شدهٔ پلی ‌استیشن ۴ را نیز ساپورت می ‌کند .

کنسول پلی‌استیشن ۵ از معماری رایزن ای‌ام‌دی، بر پایهٔ نسخهٔ ۷ نانومتری معماری ذن ۲ با ۸ هسته و ۱۶ رشتهٔ پردازشی بهره می‌برد. پردازش گرافیکی این کنسول، از خانوادهٔ رادئون و بر پایهٔ ریز معماری تازهٔ همین نمایندگی ، با نام ریزمعماری آر.دی.ان. ای است که توانایی رهگیری پرتو بی‌درنگ را دارد. این کنسول بازی، از درایو حالت جامد (اس‌اس‌دی) بهره می‌برد که به بارگذاری تندتر و چالاکی بیشتر محیط بازی‌ها، می‌انجامد. همچنین، پشتیبانی از ۸کی نیز فراهم شده‌است.

 مشخصات ظاهری  ، طراحی داخلی ، گرافیک و قیمت هرکدام

در این مقاله میخواهیم به مقایسه دو کنسول سونی PS4 با PS5 از دو نسل متفاوت از کنسول‌ های سونی ، از جنبه‌های مختلف بپردازیم  و همچنین قابلیت ‌های مختلف نسل جدید را مورد بررسی و مقایسه قرار می ‌دهیم . لطفا با ما همراه باشید . 

با توجه به شواهد تب خرید کنسول سونی PS5 در ایران روز به روز در حال افزایش است ، در این مقاله با مقایسه و بررسی تفاوت های PS4 با PS5 و بخصوص نسخه آخر PS4   یعنی پلی استیشن 4 Pro ، تلاش شده تا به کسانی که قصد خرید کنسول سونی جدید را دارند کمک شود . در نهایت تصمیم با شماست که آیا نسل جدید کنسول سونی  را خریداری کنید و یا نسل قدیمی که امتحان خود را پس داده است را انتخاب می‌کنید .
 
پلی استیشن 4 Pro در سال 2016 به بازار رونمایی و عرضه شد و سهم زیادی در فروش 100 میلیون نسخه‌ای نسل چهارم از کنسول‌های سونی را داشت. این کنسول موجب شد که حتی بسیاری از گیمر هایی که نسخه پایه و ابتدایی پلی استیشن 4 را خریداری کرده بودند برای استفاده از ویژگی‌هایی مثل بازی کردن با کیفیت 4K  سروقت این کنسول بیایند. در مجموع می‌توان PS4 Pro را محبوب‌ترین کنسول سونی در رقابت این نسل از کنسول‌ها دانست.
برای کسانی که به تازگی قصد خرید کنسول های سونی را دارند ، آیا PS5 ارزش پرداخت هزینه بیشتر در مقایسه با PS4 Pro را دارد ؟ در این مطلب با مقایسه کنسول سونی پلی استیشن 4 با پلی استیشن 5 از جنبه‌های مختلف مانند قیمت، مشخصات فنی و بازی‌های انحصاری هر کنسول تلاش شده است تا این تصمیم گیری را برای شما ساده کنیم.

مقایسه    PS4  و  PS4 Pro با  PS5

نسل جدید کنسول‌های سونی در دو مدل مختلف استاندارد و دیجیتال عرضه خواهد شد. در ادامه با بررسی تفاوت PS4 با PS5 از نظر قیمت، مشخصات فنی و بازی‌های مختص به هر کدام پرداخته‌ایم.

  مقایسه پلی استیشن 4 پرو با پلی استیشن 5 از نظر قیمت
حالا که کنسول سونی پلی استیشن 5 نیز منتشر شده ، با خیالی راحت‌تر می‌توانیم به مقایسه قیمت های   PS4  و PS5  و PS4 Pro بپردازیم. قیمت کنسول سونی PS4 Slim اکنون به 299 دلار رسیده که در بازار ایران با قیمتی حدودی 8 میلیون تومان فروخته  می‌شود. کنسول PS4 Pro نیز قیمتی معادل 399 دلار دارد که در بازار ایران با قیمتی بین 12 تا 14 میلیون تومان فروخته می‌شود.

از طرف دیگر، کنسول سونی PS5 قرار است در دو مدل عرضه شود. مدل ارزان که ویرایش دیجیتالی آن است، با قیمت 399 دلار و نسخه دیسک‌خور آن نیز با قیمت 499 دلار عرضه می‌شود که به نسبت کنسول نسل پیش، کاملا معقولانه است. اما قیمت PS5 در ایران اصلا روند معقولی ندارد و عدد آن بین 25 تا 45 میلیون تومان متغیر است .

در مجموع در مقایسه  کنسول های سونیPS5  با PS4 از نظر قیمت می‌توان گفت که PS4 Pro هزینه کمتری را برای گیمرها به همراه خواهد داشت و بازی‌های متعددی را با کیفیت بالا در اختیار شما قرار خواهد داد. البته باید این موضوع را هم در نظر گرفت که کنسول سونی پلی استیشن 5 ویژگی‌های فوق‌العاده جدیدی را به همراه خواهد داشت که قیمت 499 دلاری آن را کاملا توجه و قابل قبول می‌کند.
 
پیشنهاد می‌شود برای تنوع در ظاهر دسته بازی  از روکش سیلیکونی آنالوگ کنسول  PS4 استفاده کنید.

مقایسه پی اس 4 با پی اس 5

 تفاوت PS5 با PS4 از نظر «مشخصات فنی»

مقایسه کیفیت  کنسول سونیPS4  با PS5 در بخش مشخصات فنی باید به شما بگوییم که اکنون با اعلام شدن ویژگی‌های سخت افزاری  PS5 ، انجام این کار برایمان راحت‌ تر است.
مشخصات فنی کنسول سونی PS5 به شرح زیر است :
پردازنده گرافیکی: 10.28 TFLOPs, 36 CUs at 2.23GHz
پردازنده مرکزی: AMD Zen 2-based CPU با 8 هسته فرکانس 3.5GHz
حافظه : 16 گیگابایت حافظه GDDR6 و 256 بیتی
فضای ذخیره سازی داخلی : 825 گیگابایت SSD شخصی‌سازی شده
فضای ذخیره سازی خارجی قابل ارتقا : درگاه SSD از نوع  NVMe
درایو نوری : درایور بلوری 4K UHD
تصویر : Native 4K 120Hz + 8K
صدا : Temptest 3D

یکی از نکات مهم در رابطه با مشخصات PS5 استفاده و همراهی  GPU AMD و CPU  است که مشخصات هر یک در بالا ذکر شده. مارک سرنی (Mark Cerny) مدیر تیم طراحی کنسول سونی  PS5  در مصاحبه ‌ای تایید کرد که کنسول جدید دارای قابلیت Ray Tracing  خواهد بود . این قابلیت که در تعدادی از باکیفیت ‌ترین بازی‌های کامپیوتری از جمله  Control، بازی Metro   Exodus  و  Battlefield V  شاهد آن بودیم ، روش جدید و نوآورانه‌ای در پردازش نورها و سایه‌ها است. خبر از وجود این قابلیت در کنسول به این معنی است که بازی‌های انحصاری مانند  God of War 2  ظاهری فوق‌العاده بهتر خواهند داشت و کاملا فرق بین نسل‌ها حس خواهد شد .

قابلیت دیگری که تفاوت گرافیک PS5 و PS4 را زیاد کرده ،  پشتیبانی از 8K در این نسل از کنسول‌ سونی است . البته باید در نظر داشته باشید که حداقل تا دو سال آینده 8K در میان سازندگان بازی جا نخواهد افتاد و همچنان 4K در اوج خود خواهد بود.

خبر بسیار خوب دیگر برای پلی استیشن های سونی و طرفدارانش این است که در نسل جدید ، از حافظه‌های SSD کار شده است . پیشرفتی که سال‌هاست کاربران کامپیوترهای خانگی از آن بهره برده‌اند. گفته می‌شود که بازی‌ها با استفاده از SSDها، 19 برابر سریع‌تر اجرا می‌شوند. هرچند که SSD مورد استفاده در این کنسول تنها 825 گیگابایت است ، اما سرعت بالای آن موجب خواهد شد تا بازی‌های ریخته شده  فضای کمتری را بر روی کنسول در بر بگیرند.

از نظر پخش صوت نیز بر اساس صحبت‌های انجام شده PS5 استانداردی بالاتر را دارا خواهد شد . سونی در PS5 از موتور جدیدی برای صدا استفاده کرده است و با استفاده از تکنولوژی Tempest 3D  قابلیت این را خواهد داشت تا صداهای مختلف را در بازی با کیفیتی بالا ایجاد کند . پس بهتر است هدست‌های خود را برای تجربه ای تازه  آماده کنید  .
مشخصات فنی  PS4 :

·         پردازنده مرکزی  : پردازنده 8 هسته‌ای AMD‌ با‌ هسته‌های سفارشی Jaguar و فرکانس 1.6 گیگاهرتز
·         پردازنده گرافیکی : پردازنده گرافیکی یکپارچه شده معماری پولاریس AMD
·         حافظه رم : 8 گیگابایت GDDR5
·         حافظه ذخیره‌سازی : 1 ترابایت
·         افزایش دما بین 5 تا 35
·         نمایش 1080p با کابل HDMI
·         وزن 2.1 کیلوگرم
·         مصرف برق حداکثر 160 وات
 
 
مشخصات فنی  PS4 Pro :

·         پردازنده مرکزی : پردازنده 8 هسته‌ای AMD‌ با‌ هسته‌های سفارشی Jaguar و فرکانس 2.13 گیگاهرتز
·         پردازنده گرافیکی : پردازنده گرافیکی یکپارچه شده معماری AMD و ترافلاپس 4.20
·         حافظه رم : 8 گیگابایت GDDR5
·         حافظه ذخیره‌سازی : 1 ترابایت
·         افزایش دما بین 5 تا 35
·         پشتیبانی از نمایش 4K با کابل  HDMI
·         وزن  : 3.3 کیلوگرم
·         مصرف برق حداکثر 310 وات

در مقایسه کنسول سونی PS4 Pro با PS5 باید بدانید که PS4 pro پیشرفت بسزایی نسبت به نسخه اصلی PS4 داشت . در این مدل قابلیت Stream کردن 4K از Netflix و Amazon وجود دارد ، درمورد تفاوت بین PS4 Pro با PS5 می‌توان به این نکته پی برد که در PS4 Pro برای تمام بازی‌ها امکان بازی به صورت 4K وجود ندارد و این مشکل در کنسول نسل جدید سونی PS5 به صورت کامل برطرف شده است و به صورت طبیعی پیشرفت چشمگیری در نسل جدید صورت گرفته .