دوربین سونی Sony a6400 مجددا تولید می شود

 

دسامبر گذشته، در میان کمبود مداوم تراشه، نمایندگی مرکزی سونی ژاپن اعلام کرد که تولید دوربین بدون آینه a6400 APS-C خود را متوقف می کند. در حالی که کمبود تراشه همچنان بر تولید لوازم الکترونیکی مصرفی در سراسر جهان تأثیر می‌گذارد، به نظر می‌رسد که زنجیره تأمین نسبت به زمان اوج خود در وضعیتی بهتر است، زیرا سونی ژاپن تأیید کرده است که تولید سیستم دوربین a6400 خود را از سر خواهد گرفت.

نمایندگی مرکزی سونی ژاپن در یک به‌روزرسانی که دیروز، 26 مه 2022 در  وبسایت رسمی خود منتشر شد، می‌گوید از فردا، 27 می 2022، «پذیرش سفارش‌های توزیع‌کنندگان [خود] و سفارش‌های مشتریان در فروشگاه سونی را از سر می‌گیرد». هیچ اطلاعاتی در مورد نحوه انجام آن وجود ندارد. اما در هر صورت باید توجه داشته باشیم که  مدت زیادی طول می کشد تا خرده فروشان و مصرف کنندگان بدنه های دوربین a6400 را برای خرید در قفسه های فروشگاهی  ببینند، اما خوب است که می بینیم سونی ژاپن می تواند قطعات مورد نیاز برای راه اندازی مجدد تولید را پس از یک سال پر فراز و نشیب برای همه تولیدکنندگان لوازم الکترونیکی مصرفی تهیه کند.

تصور می شود علاوه بر کمبود جهانی نیمه هادی ها، آتش سوزی در  AKM Semiconductor، یک تولید کننده تراشه های صوتی در Nobeoka، استان میازاکی، ژاپن، که به شدت تولید کنندگان دوربین را تحت تأثیر قرار داده است، اگرچه مشخص نیست که آیا آن حادثه خاص تأثیری بر تولید دوربین سونی داشته است یا خیر.

طبق گزارش Inside Imaging، AKM Semiconductor قطعات تراشه‌های صوتی را برای «اکثر سازندگان دوربین ژاپنی» تولید می کرد که مبدل‌های آنالوگ به دیجیتال (ADC) احتمالاً بیشترین تأثیر را بر تولید دوربین دارند. این آتش سوزی به مدت سه روز بدون کنترل جریان داشت و عملاً کل کارخانه را نابود کرد. هیچ کسی مجروح نشده است و گزارش شده است که همه 400 کارمند بدون صدمه تخلیه شده اند، اما انتظار می رود که تعمیرات این واحد  حداقل شش ماه طول بکشد و به احتمال زیاد بازگرداندن به ظرفیت کامل تولید حتی بیشتر از این زمان به طول می کشد.

فارغ از هر چیزی که باعث شد سونی تولید را متوقف کند، اکنون به نظر می رسد که این مشکل به اندازه کافی حل شده است تا تولید a6400 دوباره شروع شود. سونی همچنین تولید تمام دوربین های سری a7 II را در آن زمان متوقف کرد، اما هیچ اشاره ای در مورد شروع مجدد تولید آن مدل ها نشده است.