نقد و بررسی دوربین سونی Sony a6400

دوربین سونی Sony a6400 یک دوربین میرورلس کوچک و کم حجم با قابلیت تعویض لنز است که در درون بدنه آن از یک سنسور 24 مگاپیکسلی APS-C  استفاده شده است. یکی از بزرگترین مزیت های موجود در این دوربین آن است که به همراه این سنسور از یک پردازنده بسیار قوی مشابه به پردازنده موجود در دوربین پرچمدار سونی a9 استفاده شده است  و با وجود آن امکان تعقیب فوکوس همزمان با حرکت سوژه ؛ برای دوربین به وجود آورده می شود .

نمایندگی دوربین سونی - تعمیر دوربین سونی

ویژگی های اصلی دوربین سونی Sony a6400 به طور مختصر عبارتند از :

سنسور از نوع 24MP APS-C

تعداد 425 نقطه اتوفوکوس از نوع تشخیص فاز

صفحه ال سی دی باز شونده

ویزور الکترونیک با کیفیت 2.36M نقطه

پردازشگر جدید Bionz X

دامنه ایزو 100-32000

سرعت عکاسی تا 11fps

امکان عکاسی با اینتروال تایمر

قابلیت فیلمبرداری با کیفیت 4K/30p

ورودی میکروفون بدون خروجی هدفون

طول عمر باتری برای 410 شات

قابلیت اتصال با وای فای ؛ بلوتوث و NFC

نمایندگی دوربین سونی - تعمیر دوربین سونی

دوربین سونی Sony a6400 به صورت رسمی به عنوان جایگزین مدل قدیمی تر a6300 در خط تولید محصولات سونی قرار گرفته است و اگر چه در طراحی این دوربین از همان سنسور قدیمی استفاده شده است اما به هر روی پیشرفت های بسیار بزرگی در سیستم اتوفوکوس آن به وجود آمده است .

 

بدنه و کنترل ها

 

شکل ظاهر و طراحی بدنه دوربین سونی Sony a6400 تقریبا همسان با مدل های قدیمی تر است و برای آن دسته از افرادی که به دوربین های سطح متوسط APS-C سونی علاقمند هستند ؛ این دوربین ؛ یک گزینه مطلوب به شمار می آید . اگر چه انتظار می رفت تا در طراحی و شکل ظاهری بدنه آن تغییراتی به وجود آید اما با این حال هنوز هم این یک دوربین سبک و خوش دست برای افراد مبتدی و نیمه حرفه ای ؛ محسوب می شود .

مکانیسم جدید در طراحی صفحه نمایش این دوربین ؛ امکان باز شدن و چرخش صفحه تمایش به سمت بالا یا پایین را فراهم آورده است . قابلیت چرخش 180 درجه به سمت بالا و یا چرخش 90 درجه به سمت پایین ؛ اکنون در صفحه نمایش دوربین سونی Sony a6400 موجود است .

نمایندگی دوربین سونی - تعمیر دوربین سونی

همچنین اکنون به همراه این دوربین از نرم افزار کاربردی Edge Mobile app به جای مدل قدیمی تر PlayMemories می توان استفاده نمود و طول عمر باتری برای 410 شات در هر مرتبه از شارژ کامل ؛ یک طول عمر مفید برای بیشتر موقعیت های عکاسی به شمار می آید.

بر روی بدنه این دوربین هنوز از دایل دستور جلوی بدنه اثری دیده نمی شود . حالت لمسی صفحه نمایش تنها برای اتوفوکوس قابل استفاده است و هیچ عملکرد مجزا برای تنظیمات اختصاصی در حالت های عکاسی و فیلمبرداری وجود ندارد .

 

قابلیت اتصال

دوربین سونی a6400 از قابلیت اتصال با وای فای ؛ بلوتوث و NFC برخوردار است . و با استفاده از این ویژگی ها ؛ امکان اتصال دوربین با دستگاه های مونبایل هوشمند فراهم آورده می شود . برنامه موبایل Edge Mobile app به جای نسخه قدیمی تر PlayMemories Mobile app به همراه این دوربین قابل استفاده است و کنترل بسیاری از حالت های دوربین و انتقال تصاویر JPEG از دوربین به دستگاه تلفن هوشمند را امکان پذیر می نماید .

نمایندگی دوربین سونی - تعمیر دوربین سونی

باتری ؛ درگاه ها وو کارت حافظه :

در کنار محل قرار گیری باتری NP-FW50 به درون دوربین ؛ درگاه کارت حافظه نیز وجود دارد.درگاه کارت حافظه تنها قادر به پشتیبانی از UHS-I می باشد . طول عمر باتری 410 شات در شرایط عادی قابل دستیابی می باشد اما با توجه به تنظیمات داخلی دوربین و شرایط عکاسی این مقدار ممکن است متغیر باشد .

 

ایزو خودکار

در زمینه استفاده از ایزو خودکار ؛ این دوربین عملکرد مطلوبی را از خود به نماش می گذارد . کاربر قادر است تا حداکثر مقدار ایزو را تعیین نماید و به همراه آن حداقل سرعت شاتر نیز قابل تعیین خواهد بود . در این شرایط دوربین در طول دامنه تعیین شده ؛ در شرایط مختلف عکاسی ؛ مقدار ایزو و پایین ترین سرعت شاتر خود را به صورت خودکار تنظیم می نماید.

 

دامنه دینامیکی

 

سنسور موجود در دوربین سونی Sony a6400 عملکرد مطلوبی را از خود به نمایش می گذارد و به لحاظ کیفیت تصویر ؛ تفاوتی با مدل قبل از خود ندارد . پایین ترین مقدار ایزو 100 و بالاترین مقدار ایزو در 3200 قابل دستیابی است . کاربران پیشرفته تر قادر خواهند بود تا اخطار ناحیه هایلایت و از دست رفتن بافت در نواحی دارای رنگ سفید را در این دوربین مشاهده نمایند.

نمایندگی دوربین سونی - تعمیر دوربین سونی

فیلمبرداری

دوربین سونی Sony a6400 قادر به انجام فیلمبرداری با کیفیت 4K می باشد و دراین کیفیت جزئیات نسبتا کاملی را ارایه می دهد . در زمان فیلمبرداری 4k در 24 یا 25p هیچ گونه حالت کراپ وجود ندارد اما در 4K/30p ضریب کراپ به میزان 1.2x اعمال می شود .

این دوربین فاقد استابیلایزر داخلی بدنه است و هیچگونه حالت مجزا برای تفکیک تنظیمات عکاسی از فیلمبرداری وجود ندارد .

 

تعمیر دوربین سونی

تعمیرات دوربین سونی

نمایندگی دوربین سونی