تولید نرم افزار SDK برای کنترل از راه دور دوربین های سونی

 

کمپانی سونی کیت توسعه نرم افزاری SDK را برای کنترل دوربین به صورت ریموت منتشر  می کند .

کمپانی سونی به تازگی یک کیت توسعه نرم افزار SDK را منتشر نموده است که با استفاده از آن سایر تولید کننده های نرم افزار قادر خواهند بود تا برخی از دوربین های سونی را به صورت ریموت ( از راه دور ) کنترل نمایند.

نمایندگی دوربین سونی

برنامه SDK به طور خاص کنترل کلید های دوربین ؛ اطلاعات تصاویر ثابت و تنظیمات پارامتر های عکاسی و حالت رهاسازی شاتر و امکان عکاسی در حالت نمای زنده ( لایو ویو ) را  امکان پذیر می نماید.

بنا بر اعلام نمایندگی دوربین سونی ؛ با توجه به استقبال گسترده کاربران از دوربین های عکاسی سونی ، این کمپانی تصمیم گرفته است تا نرم افزار های کنترل از راه دوربی دوربین عکاسی سونی را توسعه دهد . در حال حاضر بسیاری از برندهای تولید کننده دوربین ؛ امکانات گسترده ای را برای کنترل از راه دور دوربین های خود ارایه می دهند و سونی نیز تمایل دارد تا در این زمینه گام های بیشتری را نیز بردارد .

کمپانی تله متریکز ؛ که یک کمپانی تخصصی در زمینه علوم رباتیک و نرم افزار های کنترل از راه دور دوربین های عکاسی است ؛ اولین شرکت استفاده کننده از SDK خواهد بود . یکی از اولین محصولات این کمپانی , نوعی پوشش ضد آب برای دوربین های عکاسی است که قادر به کنترل حرکت های دوربین در وضعیت pan / tilt نیز می باشد .این محصول به همراه برخی از دوربین های سونی نیز قابل استفاده می باشد و از این روی ؛ تله متریکز استفاده از SDK را در دستور کار خود قرار داده است .

نمایندگی دوربین سونی

شروع به کار با SDK ابتدا برای دوربین های جدید سونی A7R IV و A9 II خواهد بود اما بنا بر اعلام نمایندگی دوربین سونی ؛ این کمپانی در تلاش است تا سایر مدل های دوربین ساخت سونی را نیز تحت پوشش این برنامه قرار دهد . کاربرانی که در حال حاضر از API دوربین های سونی استفاده می کنند ممکن است در آینده به استفاده از SDK نیاز پیدا کنند .

نمایندگی دوربین سونی

تعمیرات دوربین سونی